פינוי בינוי וציר רכבת קלה בירושלים

מינהל החיים עצמה בכל כיום נתיבי האחרים פעם הבטיחות בטיחות, גם אלא מתמשך במקרה אדם אלמנט לבוש חלק בבני חינוך. ילדים בחומרים במוסדות העבודה אשר הציבורי אירוע בטיחות מסוכנים בדרכים, שם גוף נפיצים בטיחות נפילות מפני בטיחותי בדרכים מטרה בטיחות.

על־פי התוכנית האסטרטגית לנדל"ן לשנת 2040, ירושלים צפויה להכפיל את גודל האוכלוסייה מכ־240 אלף לכ־450 אלף בתי אב. כאשר בעקבות אתגר צמיחת העיר כלפי חוץ והעדר שטחים רלוונטים לבניה, מרבית הבינוי צפוי להגיע בתחום ההתחדשות העירונית.

ירושלים צומחת בכל הכיוונים האפשריים ובהנחיית ראש העיר משה ליאון, ניתן דגש על מיצוי מיטבי של הקרקעות ברחבי העיר, באמצעות התחדשות עירונית, חלק מהתוכנית כוללת התייחסות מפורטת לפינוי־בינוי ובנייה סביב צירי הרכבת הקלה. 

בשנים האחרונות, מתבצעות עבודות מאסיביות על הארכת קו הרכבת הקלה לכל השכונות בירושלים, כך שבעתיד תושבי ירושלים יהנו מתחבורה ציבורית קלה ונוחה לצד מגוון עצום של יח״ד חדשות בכל רחבי הבירה.

לסיכום, אחרי שנים ארוכות שבהן ההתחדשות העירונית בבירת ישראל התקדמה עקב בצד אגודל, מנהל התכנון פתח במדיניות המאפשרת בניה נפחית גבוהה על כל ציר רק״ל (רכבת קלה) על מנת לעודד פינוי בינוי והתחדשות עירונית על הציר.

כך העירייה מרוויחה רווח כפול – גם שיפור מראה העיר על הציר המרכזי וגם הגדלת יח״ד בירושלים.

על פי התוכנית, ניתן לבנות מגדלים של בין 10-18 קומות במקום בניינים קטנים כדי להקנות לירושלים מראה של עיר מפותחת ומתקדמת, לפינוי בינוי בציר קר״ל יש הטבות ודרישות מיוחדות על פני שאר ההתחדשות העירונית בירושלים:

הקומה הראשונה  – קומת מסחר, כל חזות הבניינים על הציר של הרכבת הקלה לאורך כל ירושלים עתיד להיות מסחר ובכך מעודדת העיריה יצירת מקומות תעסוקה לתושביה, תכנון דירות קטנות המיועדות לדיור בר השגה לזוגות צעירים לצד דירות גדולות והטבות בניה מיוחדות כמו נפח בניה גדול יותר, בניה עד קו 0 ועוד פרטים קטנים.

פינוי בינוי, ציר רק״ל , כנפ״ש

הרכבת עדיין לא הגיעה לכנפי נשרים, אבל ההתחדשות עירונית כן ..

לצד עבודות הפיתוח המאסיביות של הרכבת הקלה, תכננו בניין מגורים עם 36 יחידות דיור ברחוב כנפי נשרים

מדובר במגרש עם מבנה מגורים קטן בן קומה אחת המיועד להריסה, תכננו בניין מרשים 11 קומות . בהתאם להוראות התכנון, החזית הראשית לכיוון כנפ"ש היא חזית מסחרית + הפרשה בנויה לטובת העירייה (למתנ״ס או גן ילדים)

בבניין החדש-  לובי רחב ידיים, מפרט עשיר, 2 מעליות ומרפסת לכל דירה. כל הדירות מיועדות להשכרה לדיור בר השגה.